מסורות משפחתיות לתחילת שנת הלימודים


שהחיינו והגיענו עד הלום, לא?

לא יודעת.. יש בי תחושות מעורבות. זה לא שהכל היה ורוד, אבל היה מוי כיף החופש הזה. לא ממש רוצה שייגמר.. ובכל זאת, שנת לימודים חדשה דורשת חגיגה. ומה יותר כיף ממסורת משפחתית? כזו שהילדים מחכים לה בכל שנה מחדש, כזו שתעצב להם את הילדות ותישמר בזכרונות המשפחתיים שלהם לתמיד..

כמה רעיונות איך להתחיל את שנת הלימודים ברגל ימין –

# ביום האחרון של החופש:

* יושבים עם הילדים ואומרים להם לכתוב מכתב איך הם רוצים שהשנה תראה ומה הם מאחלים לעצמם לשנת הלימודים החדשה. הם סוגרים את המכתב במעטפה ומביאים לנו למשמרת. אנחנו שומרים על המכתב טוב טוב (ומתאפקים ממש יפה לא לפתוח) ומביאים להם אותו ביום האחרון של הלימודים (שיגיע יותר מהר ממה שאנחנו מדמיינים).

* חגיגות סיום החופש הגדול – עושים משהו כייפי כל המשפחה יחד (באולינג, סרט, פיקניק, מסעדה, ים, בריכה, בהתאם לתקציב ולמה שאוהבים)  ומסכמים יחד את החופש: מה היה לנו הכי כיף, מה היינו עושים אחרת ומה נרצה לעשות שוב בחופש הבא.

# ביום הראשון של שנת הלימודים:

* מעירים את הילדים לסלון מקושט בבלונים / דגלונים ושלט גדול 'בהצלחה'. אפשר גם להוסיף מוזיקה שתגרום לכולם להתחיל את היום בחיוך.

* מצלמים את הילדים עם שלט קטן – אפשר להדפיס מראש או שהילדים יכינו בעצמם – עם הכיתוב 'שלום כיתה X' , 'שלום גן Y'. אנחנו הצטלמנו בשנה שעברה עם השלט המקסים שהכינה שירה מהבלוג  PrettySimpleLife  וראיתי שהיא פרסמה אותו גם השנה.

* דבש בכפית – מסורת משפחתית מקסימה שאימצתי מבת דודתי האהובה ורדית. נותנים לילדים כפית דבש כדי ששנת הלימודים תהיה מתוקה מתוקה.

* אולי ברור מאליו, אבל לא לשכוח מההתרגשות להצטלם עם הילדים בכיתה או בגן (תמונה אחת-שתיים, אין צורך ביותר. ואם הם לא זורמים לא לכעוס או להכריח, זה סתם יעכיר את האווירה וחבל).

# בהזדמנות הראשונה שיש:

יושבים יחד להכין את 'אלבום החופש הגדול'. מי שעקב אחרי הפוסטים זוכר את הטיפ שהבאתי בתחילת החופש אבל גם אם לא הכינותם מראש, בוחרים תמונה או שתיים מכל פעילות שעשינו יחד בחופש ומכינים אלבום. אפשר להדפיס את התמונות ולתת לילדים להדביק במחברת יפה ולקשט לבד ואם הילדים קצת יותר גדולים אפשר ללמד אותם איך לעשות את זה באחת התוכנות שיש במחשב להדפסת אלבום דיגיטלי. כך או כך, מניסיון, זה ה-דבר שמזכיר להם את כל החוויות המשפחתיות שיצרנו יחד והם תמיד שמחים לדפדף בזה שוב ושוב.

  * * *

מילה לסיום. מסורות זה יפה ונחמד אבל הכי חשוב שנשמח איתם ונכיל אותם גם אם הם לא ישתפו פעולה, יבכו, יקטרו, לא ישחררו, יהיו חמוצי פנים וכו'. עם כל ההתרגשות והשמחה זה יכול להיות גם יום לא פשוט עבורם והם הכי צריכים אותנו שנהיה פה בשבילם. בסופו של דבר חיבוק ונשיקה וברכת 'יום טוב' מאמאבא זה אולי הכי פשוט אבל הכי משמעותי שיש.

תחילת שנה מהנה ובהצלחה לכולם,
שרלי

נהניתם מהפוסט?
השאירו את כתובת המייל ונשלח אליכם עדכון על פוסטים חדשים  

 

 

תגובות

תגובות